גחליליות

סרט תיעודי, 2009, 82 דקות. בימוי, תסריט ועריכה: גילי מייזלר. הפקה: איריס וגילי מייזלר.

הסרט הופק בשיתוף עם ערוץ 8 נגה תקשורת ובסיוע כספי צנוע מקרן מקור לקולנוע.

לצפייה בסרט

הסרט גחליליות הוא סיפורו של גילי, ילד בן 12, צעיר בן 24 ומבוגר בן 44, שיוצא לחפש את אחיו, גיורא, שנשאר בן 19, במלחמת יום כיפור. זהו תיעוד אישי, אמיתי, מרגש ומטלטל על משבר נפשי ושכול, סמים והזיות, כוכב נופל וגחליליות, השוזר מציאות ודמיון, אהבה ותקווה, בירושלים, סיני, נפאל ומה שביניהם.

פעמיים בעבר, השתתף גילי מייזלר בחיפושים אחרי אחיו גיורא, נעדר מפורסם ממלחמת יום כיפור: חיפוש פיסי עם משפחתו בסיני ובישראל בזמן המלחמה, וכעבור עשר שנים במזרח הרחוק במסע אישי מתעתע. כעת הוא יוצא למסע השלישי כדי להיזכר, לסכם ולהירפא משני המסעות הטראומטיים הקודמים.

גחליליות הוא סרט המביא סיפור שהמתין להיות מסופר במשך יותר מעשרים שנים, מורכב משלושה מסעות חיפוש המתקיימים בשלושה מישורי זמן שונים. מישור הזמן הראשון, הוא זה של 1975-1973, מלחמת יום כיפור שעם פריצתה מתחיל סיפור היעלמותו המסתורית של גיורא מייזלר. מישור הזמן השני הוא זה של 1985-1984, בו נערך המסע הראשון של גילי למזרח הרחוק, במהלכו הוא לפתע מוצא עצמו מחפש את גיורא. זהו מסע תודעתי ומתעתע, אליו הוא יוצא מתוך תחושת חובה; מתוך תקווה שחיפוש במימד האחר, הרוחני, יאתר עבורו ויחזיר למענו את גיורא מחדש. מישור הזמן השלישי מתחיל ב-2005 וממשיך להתקיים בהווה. ציר העלילה המתנהל בו מציג אדם מבוגר, שׂריד אחרון למשפחתו שיוצא למסע בו ישלים את שני הסיפורים האחרים וימצא את הסיוּמים הנעדרים מהם. בליווי מצלמה הוא חוזר אל מסע החיפושים הראשון שלו ומנסה להבין מה באמת קרה לו שָם, עשרים שנים קודם.‎

על גחליליות בוויקיפדיה

שידורים והקרנות

הקרנת הבכורה במסגרת תחרות פרס וולג׳ין בפסטיבל הסרטים הבין-לאומי בירושלים. שידור הבכורה בערוץ 8 הוט נגה תקשורת, ובשידורים חוזרים נוספים במשך מספר שנים. כמו-כן שודר הסרט בערוץ 9 ובערוץ 10, הוקרן בפסטיבלים שונים ברחבי העולם, זכה בפרס המצויינות בפסטיבל הסרטים הבין-לאומי של קנדה והוקרן בכל הסינמטקים בישראל ובאולמות נוספים ברחבי הארץ. מדי פעם מוזמן הסרט להקרנה ומפגשים בפני קהלים וציבורים שונים, למשל לסטודנטים לקולנוע, מסגרות העשרה, מטפלים, עובדי שיקום, בתי חולים לבריאות הנפש, וכדומה. הסרט התקבל [לצפייה במכתב הקבלה] לפרויקט סל תרבות ארצי. החל משנת 2010 הוזמן הסרט לעשרות רבות של בתי ספר תיכוניים ברחבי הארץ בליווי שיחה עם התלמידים בתום ההקרנה, ועד היום מוזמן מספר פעמים בשנה לבתי ספר תיכוניים שונים ברחבי הארץ. לקריאת החלק הראשון והחלק השני של כתבה וריאיון באתר סל תרבות ארצי.

הזמנת הקרנות

אם ברצונכם להזמין הקרנה, אתם מוזמנים ליצור קשר: 054-4564356. הסרט מתאים לצפייה לקהלים ומסגרות שונות, ביניהם תלמידי בתי ספר תיכוניים, אנשי טיפול, פסיכולוגיה ופסיכיאטריה, סטודנטים לקולנוע, מסגרות העשרה ועוד.‎

לצפייה בטריילר